pralka

Automatyzacja AGD nie pominęła pralek. Nie od dziś możemy nimi sterować za pomocą swoich telefonów, czy też innych urządzeń mobilnych. Urządzenia te nie tylko pozwalają na odświeżenie ubrań, ale również na zachowanie ich jakości i usunięci z ich powierzchni alergenów. Dlatego więc jeżeli zależy nam na żywotności naszych ubrań oraz na zdrowiu, warto postawić na pralki wykorzystujące najnowsze technologie. Jakie niespodzianki oraz usprawnienia przygotowali nam wiodący producenci?

Wykorzystanie mocy pary wodnej

Właściwości pary wodnej były wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Obecnie zaś można je spotkać również w pralkach. Ich producenci zapewniają, że dzięki tej technologii zapomnimy o niebezpiecznych detergentach, a nasze ubrania pozostaną na długo miękkie oraz przyjemne w dotyku. Co więcej, para wodna pomaga w pozbyciu się w większości alergenów. Szacuje się, że jest ona w stanie usunąć z powierzchni ubrań do 99% drobnoustrojów oraz bakterii. Pozwala to na bezpieczne pranie ubranek oraz akcesoriów dziecięcych. Pralki z wykorzystaniem tej technologii są też wybawieniem dla osób cierpiących na alergię.

Urządzenia dwa w jednym

Użycie pary wodnej zamiast detergentów to niejedyne usprawnienie, jakie możemy zaobserwować na rynku. Coraz więcej modeli pralek łączy w sobie podstawową funkcję prania, jak też suszenia. Takie połączenie pralki oraz suszarki to nie tylko oszczędność miejsca, ale także czasu. Większa ilość urządzeń pozwala na obie te funkcję przy ciągłej, nieprzerwanej pracy pralki. Dzięki temu wiemy, że nasze ubranie po wyjęciu z pralki nie będzie mokre.

Dodawaj ubrania kiedy chcesz

Innym spotykanym usprawnieniem jest możliwość dodania odzieży w trakcie pracy pralki. Za pomocą tej funkcji drzwiczki są odblokowywane, a my możemy włożyć dodatkowe ubranie, o którym zapomnieliśmy. Dzięki temu nie będziemy musieli robić drugiego, nieekologicznego prania.

Oprócz tych usprawnień, producenci pralek starają się, aby ich urządzenia były jak najbardziej delikatne dla tkanin. Funkcja prania ręcznego coraz bardziej imituje delikatne ruchy ręki. Bez obaw możemy więc prać w nich nawet najbardziej wymagające tkaniny, które wymagają „specjalnej troski”.

Z czasem pralki stały się czymś więcej aniżeli tylko urządzeniami do odświeżania ubrań. Pozwalają one usunąć alergeny oraz bakterie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości tkanin. Najnowsze modele posiadają cały szereg przydatnych funkcji, które pomogą nam w codziennym życiu. Warto postawić na pralkę, która będzie miała nie tylko liczne zastosowania, ale zadba o nasze zdrowie i nasze ubrania.

fot. pexels.com